patronat medialny

Prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak będzie zasiadać we władzach europejskiej oraz światowej federacji pływackiej

fot. nadesłane
Prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak będzie zasiadać we władzach europejskiej (LEN) oraz światowej (FINA) federacji pływackiej. Najwybitniejsza polska pływaczka podczas nadzwyczajnego kongresu LEN została wybrana do składu biura europejskiej federacji oraz została delegowana do biura FINA.

Jestem bardzo dumna z tego wyboru i cieszę się, że będę mogła pracować na rzecz polskiego pływania w strukturach międzynarodowych. Jestem przekonana, że dzięki temu pozycja Polskiego Związku Pływackiego w świecie pływania będzie ważniejsza, co przełoży się na konkretne korzyści dla naszej dyscypliny w Polsce – mówi Otylia Jędrzejczak.

W terminologii pływackiej biura – FINA Bureau i LEN Bureau – zarządzają działalnością obu federacji.


Jędrzejczak otrzymała najwyższą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów do reprezentowania LEN w składzie biura FINA – 85 na 94 możliwych, co stanowiło blisko 95 procent głosów.

Nadzwyczajny kongres LEN odbył się we Frankfurcie. Nowym prezydentem europejskiej federacji został Portugalczyk Antonio da Silva. Po raz pierwszy w historii sekretarzem generalnym europejskiej federacji została kobieta – Holenderka Andida Bouama, w przeszłości pływaczka synchroniczna.

Warto podkreślić, że ponad czterdzieści krajów zdecydowało się iść ramię w ramię ku zmianom. Dziękuję, że aktualny prezydent zaufał mi pomimo tak niewielkiego stażu na stanowisku prezesa związku. Od początku toczyliśmy bardzo merytoryczne rozmowy dla rozwoju wszystkich sportów pływackich w Europie oraz komunikacji z FINA – dodaje Jędrzejczak.

Otylia Jędrzejczak jest najbardziej utytułowaną pływaczką w historii Polski. Na igrzyskach olimpijskich w Atenach wywalczyła złoty i dwa srebrne medale. Była dwukrotną mistrzynią świata i pięciokrotną mistrzynią Europy na długim basenie oraz trzykrotną rekordzistką świata. We wrześniu 2021 roku została wybrana na funkcję prezesa Polskiego Związku Pływackiego.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Otwock
3.5°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:19
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2023-02-18 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-18 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-12 20:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany