11 październik 2021

JSW i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach sformalizowały współpracę

fot. PAP
Jastrzębska Spółka Węglowa i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach sformalizowały w poniedziałek rozwijaną od lat współpracę. Jednym z jej efektów są nowe studia MBA w rybnickim ośrodku uczelni.
REKLAMA

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Celina M. Olszak wyraziła nadzieję, że współpraca uczelni z tą kluczową instytucją dla regionu, kraju i Europy wpisze się w skuteczną transformację woj. śląskiego, opierając ją z jednej strony na dostępnych naturalnych zasobach, z drugiej – wykorzystując postęp technologiczny i dokonania nauki.

„Dzisiaj formalizujemy tę współpracę z JSW, natomiast historia tej współpracy jest już przynajmniej kilkunastoletnia. Wierzę, że to porozumienie przyczyni się do jej wzmocnienia i bardziej spektakularnych efektów” – zaznaczyła prof. Olszak.

Wiceprezes JSW ds. polityki społecznej Artur Wojtków podkreślił, że spółka bardzo ceni sobie współpracę z uczelnią, która wykształciła już lub dokształciła na studiach podyplomowych co najmniej 260 jej pracowników i której kolejnych absolwentów zatrudnia i zamierza zatrudniać.

Wiceprezes JSW ds. ekonomicznych Ryszard Ostrowski podkreślił, że spółka potrzebuje młodych, zdolnych, ambitnych absolwentów ekonomii, zajmujących się sprawozdawczością, raportowaniem, kontrolą i finansami.

Ostrowski zasygnalizował, że spółka zamierza objąć patronatem mentorskim kolejnych studentów, pomagając im podczas pisania prac dyplomowych poprzez pokazywanie specyfiki działania jej organizacji, a przez to przygotowując ich do ew. pracy w spółkach grupy kapitałowej JSW.

Prodziekan, dyrektor filii katowickiego UE w Rybniku dr inż. Tomasz Zieliński zaznaczył, że poniedziałkowe porozumienie sankcjonuje intensywną współpracę ośrodka rybnickiego uczelni z JSW, której działalność koncentruje się w tej części regionu.

Jak podkreślił Zieliński, rybnicki ośrodek prowadzi studia o profilu praktycznym, z dłuższymi niż standardowo stażami i obowiązkiem zaangażowania praktyki w proces dydaktyczny. Już po trzech latach od jego utworzenia w 2015 r. wielu studentów znalazło praktyki w JSW, czego efektem stało się porozumienie o mentoringu, które przyniosło już ponad 60 prac dyplomowych dotyczących spółki.

W tym roku przedstawiciel zarządu JSW stał się członkiem rady programowej kierunku finanse i rachunkowość, przy współpracy spółki rozpoczyna się też czwarta edycja studiów podyplomowych o profilu ład korporacyjny, a także pierwsza edycja studiów MBA w tym zakresie. Ich kierowniczką (a także koordynatorką poniedziałkowego porozumienia) jest dr Katarzyna Olejko.(PAP)

autor: Mateusz Babak

mtb/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku