Praca artykuł sponsorowany
21 czerwiec 2022

Jak budować dobry wizerunek sprzedawcy?

zdjęcie: Jak budować dobry wizerunek sprzedawcy? / pixabay/2817567
Dzisiaj by być dobrym handlowcem, nie wystarczą chęci. Potrzebne są niezbędne kompetencje, dzięki którym nie tylko doskonale będziemy rozumieć zmieniający się rynek, ale będziemy również potrafili dostosować się do tego, czego od nas oczekują konsumenci. Takie kompetencje często nazywane są uniwersalnymi. Jednym z miejsc, w których możemy zdobyć doświadczenie z ich zakresu jest sektor bankowy. Praca w tej branży daje nam nie tylko szansę na rozwój kompetencji przydatnych w każdej firmie, ale również satysfakcjonującą ścieżkę kariery w perspektywie długoterminowej. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem, w którym przybliżamy tę kwestię na przykładzie Banku Pekao.Praca w banku – kuźnia talentów, oparta o kompetencje uniwersalne

Pewnie zastanawiasz się czym są kompetencje uniwersalne? To kompetencje, które pozwalają na szerokie spektrum działania. W ich skład wchodzą kompetencje analityczne, cyfrowe, z zakresu obsługi klienta czy rozwiązywania problemów. Są to więc wszystkie aspekty sprawnego i merytorycznego funkcjonowania w biznesowym ekosystemie. Dzisiaj klient – niezależnie czy wchodzący do sklepu czy banku – chce mieć poczucie, że jest pod właściwą opieką specjalisty. Ten z kolei musi doskonale czuć potrzeby klienta i dążyć do ich zaspokojenia a wcześniej je dogłębnie poznać i poddać analizie, pozwalającej na personalizację w doborze usług.

Dokładnie takimi kryteriami kierują się banki, będące obecnie najbardziej wymagającymi jednostkami biznesowymi pod względem obsługi klienta. Bank – a więc instytucja zarządzająca pieniędzmi klienta – musi bezwzględnie pilnować najwyższych standardów oraz stawiać na działania pozwalające osiągnąć satysfakcję klienta. Stąd dzisiaj pracownicy banków mogą poszerzać swoje kompetencje na licznych webinariach i szkoleniach online. Liderem wdrażania takich rozwiązań na polskim rynku jest Bank Pekao, który posiada szeroką ofertę szkoleń i programów rozwoju kompetencji. Wszystkie szkolenia oferowane przez Pekao zostały zaprojektowane w interaktywnej, warsztatowej formule, która bezpośrednio przekłada się na rozwój konkretnych umiejętności.

Dzięki przyjętej filozofii „uczenia się przez całe życie” przez władze Banku Pekao, jego klienci mogą mieć pewność, że dbający o ich pieniądze pracownicy, stale poszerzają swoje kompetencje, by móc oferować im najwyższą jakość obsługi.

Jesteśmy innowacyjnym bankiem. W naszej strategii Employer Brandingowej doskonale zidentyfikowaliśmy kluczowych specjalistów, którzy dzięki swojej unikalnej i wielopłaszczyznowej wiedzy, stanowią o siele naszej marki. To doradcy bankowości, specjaliści pracujący w naszej centrali oraz specjaliści IT. To im zapewniamy szereg szkoleń, które stawiają mocny akcent na poszerzanie ich dotychczasowych kompetencji. Chcemy i dążymy w swoich działaniach by razem i odważnie tworzyć nową przyszłość polskiej bankowości – przyznaje Aleksandra Kubasiewicz, ekspert w obszarze Employer Brandingu.

Wśród licznych działań rozwojowych organizowanych przez Bank Pekao znalazł się Learning Week - tydzień szkoleń i sesji warsztatowych z udziałem pięciu uznanych firm szkoleniowych. Uczestnicy dzięki tym spotkaniom mogli poszerzyć swoje kompetencje miękkie, które zwłaszcza dzisiaj, w dobie dynamicznie zmieniającego świata, są niezwykle ważne. Pracownicy mogli także rozwinąć swoje kompetencje sprzedażowe, jak również wzmocnić swoją wiedzę w obszarze usprawnień i zmian w banku.

W 2022 roku odbyła się także konferencja on-line „Siła sprzedaży” stanowiąca nową, wspólną inicjatywę dla obszaru sprzedaży.

Podczas tych czterech dni inspiracyjnych wykładów i warsztatów online doskonalących kompetencje z zakresu profesjonalnej sprzedaży, nasi specjaliści poznali najnowsze trendy i techniki sprzedażowe w sektorze bankowym. W swojej pracy z zespołem stawiamy również na innowacyjne rozwiązania szkoleniowe, pozwalające na przyjrzenie się relacjom pomiędzy managerem a jego zespołem w kontekście celów i współpracy. Pomaga nam w tym unikalna i nowatorska metoda osobistej edukacji, osadzona w przestrzeni teatru – Mentoring Theater. To doświadczenie pozwala nie tylko na samodzielną wędrówkę do własnych barier, identyfikacji mocnych stron, ale również bezpieczną – z perspektywy teatralnego fotela – konfrontację z własnymi celami i oczekiwaniami wobec siebie i zespołu – dodaje Iwona Brodowska, Specjalista w Zespole Rekrutacji i Pozyskania Talentów w Banku Pekao S.A.

Dlaczego praca w banku Pekao to dobry wybór?

Dzisiaj Bank Pekao to jedna z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugi największy bank uniwersalny, w Polsce z ponad 250 mld zł aktywów. Obecnie obsługuje ponad 5,5 mln klientów indywidualnych a dzięki mocnej pozycji na rynku, ma możliwość tworzenia i wdrażania najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

Dzisiaj pracownicy Banku Pekao, dzięki przyjętej strategii CSR mogą aktywnie wspierać zrównoważony rozwój gospodarki, społeczności oraz ochronę środowiska. Naczelnymi wartościami jakie przyświecają marce banku Pekao jest poczucie gry zespołowej, opartej o kompetencje i odwaga oraz odpowiedzialność w działaniu.

Dzięki temu, że każdego dnia Bank Pekao spełnia marzenia i biznesowe aspiracje swoich klientów, stawiając ich potrzeby na pierwszym miejscu, może się dzisiaj pochwalić tym, że obecnie już co druga duża firma z polskim kapitałem jest jego klientem, a w segmencie organizacji emisji obligacji korporacyjnych Bank Pekao notuje około 39% udział rynkowy.

Bank Pekao współpracuje również z co czwartą gminą w Polsce, co trzecim powiatem oraz z 15 z 16 województw. Jest również wiodącym partnerem dla Uczelni Wyższych, w tym Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej, co również stanowi o jego sile i ogromnym potencjale rozwojowym. Dodatkowo Bank Pekao od 1998 roku notowany jest na GPW (Giełda Papierów Wartościowych) w Warszawie. Uczestniczy także w lokalnych (WIG20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed).

To więc nie tylko idealne miejsce do zdobywania i poszerzania swoich kompetencji zawodowych, ale również skarbnica wiedzy z zakresu sektora bankowego. Chcesz stać się jego częścią? Aplikuj! Wszystkie obecnie trwające rekrutacje Banku Pekao można zobaczyć na stronie „Kariera na bank”.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Otwock
3°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:19
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2023-02-18 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-18 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-12 20:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany