28 sierpień 2022

Flagi miasta opuszczone na znak żałoby po zmarłym b. prezydencie Tadeuszu Ferencu

zdjęcie: Flagi miasta opuszczone na znak żałoby po zmarłym b. prezydencie Tadeuszu Ferencu / fot. PAP
fot. PAP
Na znak żałoby po zmarłym byłym, wieloletnim prezydencie Rzeszowa Tadeuszu Ferencu flagi miasta na budynkach urzędu miasta i miejskich jednostek organizacyjnych będą opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem – podała rzeczniczka prezydenta Rzeszowa Marzena Kłeczek-Krawiec.
REKLAMA

Wieloletni prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zmarł w szpitalu w sobotę, po długiej chorobie. Miał 82 lata. Prezydentem stolicy Podkarpacia był od 2002 do 2021 roku, gdy zrezygnował z funkcji po przejściu COVID-19.

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka prezydenta Rzeszowa Marzena Kłeczek-Krawiec, w związku ze śmiercią Tadeusza Ferenca, na znak żałoby, flagi miasta na budynkach Urzędu Miasta Rzeszowa i miejskich jednostek organizacyjnych pozostaną opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem.

„Na budynku Ratusza i biura Rady Miasta Rzeszowa kiry zostaną powieszone jeszcze dzisiaj, na pozostałych budynkach od poniedziałku” – przekazała Kłeczek-Krawiec.

Dodała, że również od poniedziałku, od godziny 14 w Ratuszu zostanie wystawiona księga kondolencyjna.

„Uroczystości pożegnalne pana prezydenta odbędą się w najbliższych dniach. O szczegółach poinformujemy państwa w stosownym czasie” - powiedział cytowany przez rzeczniczkę prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. (PAP)

autorka: Agnieszka Pipała

api/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Otwock
-2.3°C
wschód słońca: 07:05
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2023-02-18 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-18 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-12 20:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany