19 wrzesień 2022

Zakupy na cudzy koszt – taki użytek z przywłaszczonej karty płatniczej zrobili dwaj obywatele Mołdawii

zdjęcie: Zakupy na cudzy koszt – taki użytek z przywłaszczonej karty płatniczej zrobili dwaj obywatele Mołdawii / pixabay/5547852
Karczewscy kryminalni szybko ustali i zatrzymali dwóch obywateli Mołdawii, którzy robili swoje zakupy na cudzy koszt. Obaj potwierdzili policjantom, że jeden z nich przywłaszczył znalezioną na chodniku kartę bankomatową, a następnie razem wykorzystali okazję i wielokrotnie zapłacili nią w kilku sklepach. Śledczy zarzucili im 10 takich transakcji.
REKLAMA

W codziennej służbie policjanci często potwierdzają, jak prawdziwe jest powiedzenie „okazja czyni złodzieja”. Ostatnim przykładem takiej sytuacji jest postępowanie prowadzone przez karczewskich śledczych.

W zeszłym tygodniu do Komisariatu Policji w Karczewie wpłynęło zgłoszenie o utracie karty płatniczej. Pokrzywdzony logując się na swoje konto bankowe ujawnił, że ktoś 10 razy posłużył się jego kartą w kilku punktach handlowych na terenie Karczewa. Transakcje były na małe kwoty, nieprzekraczające 70 złotych, a łącznie rachunek bankowy zgłaszającego został uszczuplony o 320 złotych.

Policjanci natychmiast podjęli czynności i w ciągu niespełna trzech dni ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj obywatele Mołdawii w wieku 20 i 31-lat. Obaj nie byli zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy i ze spokojem przyznali, że faktycznie dokonywali płatności w sklepach cudzą kartą, którą młodszy z nich przypadkiem znalazł na chodniku.

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem na konto, zaś 20-latek dodatkowo zarzut przywłaszczenia karty płatniczej.

Obaj podejrzani wyrazili skruchę i chęć dobrowolnego poddania się karze.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Przypominamy, że za posługiwanie się skradzioną kartą płatniczą grozi aż do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Otwock
11.2°C
wschód słońca: 06:44
zachód słońca: 18:01
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2022-10-09 15:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-14 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-13 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany