Wywiadowcy zatrzymali podejrzaną o kradzieże w drogeriach

fot. KPP w Otwocku
Policjanci z zespołu wywiadowczego kolejny raz udowodnili, jak można trafnie i wytypować osobę podejrzaną. Funkcjonariusze, patrolując miasto, rozpoznali kobietę, która odpowiadała opisowi osoby mogącej mieć związek z kradzieżami w otwockich drogeriach. 42-letnia mieszkanka powiatu otwockiego usłyszała już zarzuty karne związane z kradzieżami. Wstępnie udowodniono jej popełnienie przestępstw przeciwko mieniu w dwóch drogeriach, skąd skradziono kosmetyki i perfumy na kwotę ponad tysiąca złotych.
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wywiadowcy z wydziału prewencji realizują ważne zadania wykrywcze. Policjanci, patrolując miasto Otwock, a także inne miasta oraz mniejsze miejscowości w powiecie otwockim, bacznie obserwują zachowania tych osób, co do których można podejrzewać, że dopuściły się przestępstwa bądź mogą mieć związek z przestępstwami. Niejednokrotnie wywiadowcy zatrzymują podejrzanych na gorącym uczynku.

Doskonale wyrobiona cecha zapamiętywania szczegółów to domena wywiadowczej służby. Taką właśnie dobrą spostrzegawczością i pamięcią wykazali się wywiadowcy, zatrzymując w Otwocku kobietę podejrzaną o kradzieże w drogeriach. Od razu skojarzyli, że zauważona przez nich 42-latka może mieć związek z kradzieżami. Zatrzymali ją i osadzili w policyjnym areszcie.

Następnie do czynności włączyli się dochodzeniowcy, którzy przedstawili 42-latce zarzuty karne popełnienia dwóch sklepowych kradzieży, gdzie skradziono kosmetyki i perfumy na łączną kwotę ponad tysiąca złotych.

Podejrzana przyznała się i wyraziła wolę na dobrowolne poddanie się karze.

nadkom. Daniel Niezdropa/ea

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2020-10-17 17:30
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 20:30
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany