21 wrzesień 2021

Policjant wyjechał rowerem w charytatywną trasę - 1000 km bez snu - dla chorej Oli

zdjęcie: Policjant wyjechał rowerem w charytatywną trasę - 1000 km bez snu - dla chorej Oli / fot. PAP
fot. PAP
Policjant z Płocka mł. asp. Sebastian Nowacki wyruszył we wtorek rowerem z Radomia do Szczecina. Funkcjonariusz planuje przejechać tysiąc kilometrów bez snu, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie chorej na nowotwór 19-letniej radomianki.
REKLAMA

"Postaram się nie robić zbyt częstych i długich przerw. Na metę w Szczecinie zamierzam dojechać w czwartek" – zapowiedział policjant, startując we wtorek sprzed radomskiego magistratu.

"Dziś wszyscy musimy być z Olą i jej rodzicami. Jestem pełen uznania dla inicjatywy Sebastiana Nowackiego. To człowiek wielkiego serca i wielkiego ducha" – mówił prezydent Radomia tuż przed wyjazdem policjanta w trasę. Dodał, że władze miasta przekażą dary na licytację. "Mam nadzieję, że dzięki takim działaniom zobaczymy uśmiech na twarzy Oli" – dodał Witkowski.

Inicjatywę poparł także marszałek woj. mazowieckiego. On również zapowiedział przekazanie przedmiotów na licytacje, które będą towarzyszyły charytatywnej wyprawie, aby powiększyć w ten sposób pulę gromadzonych środków na leczenie 19-letniej Oli.

Sebastian Nowacki jest zapalonym rowerzystą. Najdłuższy jego dotychczasowy przejazd rowerem non-stop to 400 km, które pokonał zimą w niecałą dobę.

19-letnia Aleksandra jest córką policyjnego małżeństwa w Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

"Sebastian, poruszony losem córki naszych kolegów z KWP w Radomiu - Aleksandry Ziomki - założył na portalu zrzutka.pl zbiórkę na leczenie 19-latki. Trzymamy mocno kciuki za Sebastiana! Zachęcamy do śledzenia jego wyprawy, z której relacje będą zamieszczane m.in. na FB oraz do wsparcia zbiórki, dostępnej na stronie: https://zrzutka.pl/jx3tyn" – poinformowała w czwartek mazowiecka policja.

Jedno z laboratoriów medycznych już zadeklarowało, iż przekaże po 10 zł za każdy przejechany kilometr charytatywnej wyprawy policjanta z Płocka.

19-latka od kwietnia 2018 r. walczy z nowotworem złośliwym kości i chrząstki stawowej. Przeszła już cztery operacje. Lekarze nie byli w stanie usunąć guza, jednocześnie nie powodując większego zagrożenia. Chemioterapia i radioterapia również zawiodły. Jedynym ratunkiem dla Oli jest podanie leku biologicznego mogącego powstrzymać rozwój choroby, niestety terapia jest bardzo kosztowna i rodzice nie dadzą rady sami uzbierać środków.

Patronat nad charytatywnym przedsięwzięciem objęli: komendant wojewódzki policji w Radomiu, marszałek woj. mazowieckiego i prezydent Radomia.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Otwock
-1°C
wschód słońca: 07:03
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2023-02-18 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-18 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-12 20:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany