25 listopad 2022

Policjanci zatrzymali grupę mężczyzn związaną z serią kradzieży z włamaniem do samochodów na karczewskim osiedlu Ługi

zdjęcie: Policjanci zatrzymali grupę mężczyzn związaną z serią kradzieży z włamaniem do samochodów na karczewskim osiedlu Ługi / pixabay/2122376
Policjanci z komisariatu w Karczewie i ogniwa do spraw nieletnich i patologii otwockiej komendy, dzięki własnym ustaleniom operacyjnym i przeprowadzonym natychmiast działaniom, zatrzymali grupę młodych mężczyzn podejrzanych o szereg usiłowań oraz kradzieży z włamaniem do samochodów na karczewskim osiedlu Ługi. Dwóm, 17 i 19-latkowi przedstawiono już zarzuty karne, zaś 16-latka przesłuchano jako sprawcę czynów karalnych.
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie zostali powiadomieni o szeregu usiłowań oraz kradzieży z włamaniem do samochodów, do których doszło na karczewskim osiedlu Ługi. Wówczas natychmiast rozpoczęli poszukiwania osób odpowiedzialnych za te przestępstwa. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu bardzo szybko ustalili personalia jednego z mężczyzn. Był to 16-latek. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie dziecka.

Następnie policjanci na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich kontynuując intensywne działania w tej sprawie, wytypowali i zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy wraz z zatrzymanym już nieletnim, mieli związek z serią włamań. Obaj, 17 i 19-latek zostali namierzeni i zatrzymani w mieszkaniu w Karczewie, po czym trafili do policyjnych cel.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 17 i 19-latkowi po 9 zarzutów dotyczących usiłowania oraz kradzieży z włamaniem do samochodu i usiłowania kradzieży z włamaniem pojazdu, za co grożą im kary do 10 lat więzienia. Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował policyjne dozory. Zaś 16-latek został przesłuchany jako nieletni sprawca czynów karalnych i o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Otwock
-0.9°C
wschód słońca: 07:22
zachód słońca: 16:12
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2023-02-18 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-18 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-12 20:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany