1 październik 2021

Policjanci odzyskali skradziony pojazd i zatrzymali sprawcę

fot. KPP w Otwocku
22-letni mieszkaniec Otwocka odpowie za kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków. Mężczyzna, skradł samochód użytkowany przez jeden z lokali gastronomicznych, w którym był zatrudniony, przy pomocy skradzionych wcześniej kluczyków. Nie minęła doba jak pojazd został odzyskany, a mężczyzna trafił do policyjnej celi. Ponadto funkcjonariusze w samochodzie ujawnili marihuanę. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem.
REKLAMA

W zeszły wtorek, w nocy, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, podczas rutynowego patrolu miasta zwrócili uwagę na zaparkowany przy jednej z otwockich ulic uszkodzony samochód. W jego pobliżu nikogo nie było, a w środku znajdowały się kluczyki w stacyjce. Ponadto policjanci w porzuconym pojeździe znaleźli zawiniątko z zawartością marihuany.

Jak ustalili funkcjonariusze, auto zostało skradzione dzień wcześniej i było użytkowane przez jeden z lokali gastronomicznych w Otwocku. Sprawca spowodował straty o wartości bliskiej 20 000 złotych.

Nie minęła doba, jak funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. W wyniku szeroko zakrojonych działań i niezwłocznie podjętych czynności otwoccy kryminalni ustalili, że tej kradzieży mógł dokonać 22-latek, jeden z pracowników lokalu. Następnie policjanci z rewiru dzielnicowych udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali mężczyznę. Trafił do celi na komendzie.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 22-latkowi zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw, po czym wyjaśnił, że w dniu wczorajszym wszedł na zaplecze zakładu, skąd zabrał kluczki, a następnie wsiadł do zaparkowanego na niemonitorowanym parkingu samochodu i nim odjechał. Nadmienił, że w tym czasie również zażywał narkotyki, a marihuanę posiadał na własny użytek. Wczoraj otwocki prokurator na wniosek funkcjonariuszy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zobowiązując go do stawiennictwa cztery razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie środków odurzających zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku