18 listopad 2022

Pobierał zaliczki za wynajem wirtualnego mieszkania i znikał. Prokurator zawnioskował o areszt

zdjęcie: Pobierał zaliczki za wynajem wirtualnego mieszkania i znikał. Prokurator zawnioskował o areszt / pixabay/658240
Otwoccy policjanci namierzyli na terenie Warszawy 39-letniego oszusta, który na jednym z portali internetowych oferował wynajem wirtualnego lokalu. Mężczyzna pobierał zaliczki za wynajem, po czym znikał. Funkcjonariusze przypuszczają, że w ten sposób oszukał kilkadziesiąt osób. 39-latek był też poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za wcześniejsze konflikty z prawem. Usłyszał już zarzuty zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności, a prokurator zawnioskował do sądu o jego areszt. Sąd ten wniosek uwzględnił.
REKLAMA

Pod koniec października br. otwoccy policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że szukała mieszkania na wynajem w Otwocku i na popularnym portalu internetowym znalazła odpowiednie lokum. Cena była również korzystna, więc szybko zadzwoniła na numer podany w ogłoszeniu. Mężczyzna, z którym rozmawiała powiedział jej, że może zarezerwować mieszkanie pod warunkiem, że dostanie szybki przelew. Kobieta w ramach zaliczki przesłała 700 złotych. Kiedy chciała odebrać klucze i podpisać umowę, kontakt z wynajmującym się urwał, a pokrzywdzona straciła pieniądze.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci powołani do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Po przeprowadzeniu intensywnych działań operacyjnych wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie.

W zeszły poniedziałek funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań na terenie Warszawy, gdzie miał się ukrywać ustalony 39-latek. Po wylegitymowaniu zastanego tam mężczyzny, okazało się, że jest to osoba w zainteresowaniu policjantów i poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary więzienia za wcześniejsze konflikty z prawem. Na miejscu, podczas przeszukania zabezpieczono różnego rodzaju dokumenty i telefony komórkowe.

W toku dalszych czynności ustalono również, że inne jednostki na terenie całego kraju prowadzą już inne postępowania dotyczące seryjnych oszustw dokonywanych w podobny sposób przez internet, gdzie typowany jako sprawca tych oszustw jest namierzony i zatrzymany przez otwockich policjantów 39-latek.

Na tą chwilę zatrzymany usłyszał zarzut oszustwa mieszkanki Otwocka. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku zawnioskował o jego areszt, a sąd ten wniosek uwzględnił. Śledczy prowadzący sprawę będą teraz ustalać ile osób faktycznie oszukał podejrzany.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Apelujemy do osób, które zostały oszukane w ostatnim czasie w podobny sposób o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Otwock
1.7°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 15:23
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-16 20:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany