reklama
kategoria: Na Sygnale
2 styczeń 2024

Oszust obiecywał zysk z kryptowalut, wyłudził 60 tys.; trafił do aresztu

zdjęcie: Oszust obiecywał zysk z kryptowalut, wyłudził 60 tys.; trafił do aresztu / pixabay/4338836
26-letni obywatel Ukrainy obiecywał szybki zysk przy inwestycjach w kryptowaluty. Wyłudził w ten sposób 60 tys. zł. Wpadł jednak w ręce policji. Trafił na 3 miesiące do aresztu. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia – poinformował we wtorek oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku sierż. szt. Patryk Domarecki.
REKLAMA

Oszust podający się za przedsiębiorcę lub konsultanta obiecał kobiecie szybki zysk z inwestycji w kryptowaluty. "Niestety okazało się, że inwestycja to fikcja, która zakończyła się wyłudzeniem 60 tys. zł" – przekazał Domarecki.

Sprawą zajęli się policjanci z Otwocka. "Operacyjni w przypadku oszustw zdalnych, zawsze podążają tropem pieniędzy” - wyjaśnił. Ustalili dane sprawcy, był to 26-letni obywatel Ukrainy. „Ten jednak często zmieniał miejsca zamieszkania, podróżując pomiędzy różnymi miastami w Polsce. Operacyjni wyśledzili mężczyznę w jednym z mieszkań w Bydgoszczy. Gdy policjanci weszli do zajmowanego przez 26-latka lokalu, był zupełnie zaskoczony" – relacjonował oficer prasowy.

Funkcjonariusze zatrzymali oszusta i zabezpieczyli dwa telefony komórkowe oraz kartę bankomatową, która mogła posłużyć do popełnienia przestępstwa.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Śledczy postawili mu zarzut oszustwa - grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zawnioskował do Sądu Rejonowego w Otwocku o zastosowanie wobec 26-latka tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wnk/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Otwock
16.1°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 21:01
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2025-06-28 17:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-09-06 18:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany
kiedy
2025-09-21 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-09-23 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany