23 listopad 2022

Dzielnicowy ustalił sprawcę kradzieży alkoholu w sklepach na terenie Otwocka

zdjęcie: Dzielnicowy ustalił sprawcę kradzieży alkoholu w sklepach na terenie Otwocka / pixabay/2607121
Wielu złodziei sklepowych wpada na gorącym uczynku w ręce policjantów, bądź pracowników ochrony. Inni zatrzymywani są przez policję po przejrzeniu monitoringu sklepowego. Tak też było w przypadku 21-latka zatrzymanego przez dzielnicowego. Mężczyzna odpowiedzialny jest za kradzieże alkoholu w marketach na terenie Otwocka. Już usłyszał zarzuty.
REKLAMA

Otwoccy policjanci informowani są o kradzieżach w sklepach. Nieraz są to małe sklepiki osiedlowe, nieraz duże markety. Nieuczciwi klienci liczą na to, że nikt nie zobaczy, jak chowają towar i próbują wynieść go ze sklepu. Jednak często są oni zatrzymywani na gorącym uczynku, gdy ze skradzionym towarem próbują przekroczyć linie kas, bądź też po przejrzeniu zapisu monitoringu.

Tak było w przypadku 21-latka, który kradł z marketów na terenie miasta alkohol i wydawało mu się, że wykazał się przy tym sprytem. Jednakże dokładna analiza monitoringu sklepów pozwoliła dzielnicowemu na wytypowanie sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

21-latek już usłyszał zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, po czym przyznał się do popełnienia przestępstw.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Otwock
1.7°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 15:23
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-16 20:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany