22 luty 2022

Bliscy Aleksandry i Oliwii nie byli w stanie uczestniczyć w identyfikacji zwłok; konieczne są badania DNA

zdjęcie: Bliscy Aleksandry i Oliwii nie byli w stanie uczestniczyć w identyfikacji zwłok; konieczne są badania DNA / fot. PAP
fot. PAP
Bliscy zaginionych 10 lutego 45-letniej Aleksandry i 15-letniej Oliwii z Częstochowy nie byli we wtorek w stanie uczestniczyć w identyfikacji ciał znalezionych w poniedziałek w lesie w okolicy Romanowa. Konieczne będą badania DNA, aby potwierdzić tożsamość ofiar – podała prokuratura.
REKLAMA

Na środę zaplanowano sekcje zwłok. Według ustaleń śledztwa, Aleksandra i Oliwia zostały zabite przez znajomego – Krzysztofa R.

"Identyfikacja przez członków rodziny się nie odbędzie. Osoby te nadal nie są w takim stanie psychicznym, żeby móc uczestniczyć w takich czynnościach, więc przeprowadzimy badania specjalistyczne DNA" - powiedział PAP Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Także dzień wcześniej bliscy Aleksandry i Oliwii nie byli w stanie podjąć próby zidentyfikowania zwłok.

Prok. Budzik wyraził nadzieję, że wyniki badań DNA będą gotowe "jak najszybciej", nie był w stanie określić, kiedy może to nastąpić. Według policji, powinno to potrwać około tygodnia.

W środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach zostaną przeprowadzone sekcje zwłok w celu określenia przyczyny śmierci kobiet. Tego dnia prokuratura powinna uzyskać wstępną opinię. Jak wynika z informacji z prokuratury, podejrzany o dokonanie zabójstw Krzysztof R. jeszcze nie został przesłuchany po odnalezieniu ciał.

52-letni Krzysztof R. dotychczas nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Śledczy nie informują na razie o stanie odnalezionych zwłok, ani o możliwym motywie zbrodni. Prokuratura potwierdza jednak, że podejrzany i ofiary się znały. Aleksandra W. i Krzysztof R. mieli położone w pobliżu siebie ogródki działkowe, Krzysztof R. miał też remontować kobiecie mieszkanie.

Podczas tych prac miał bez wiedzy i zgody kobiet zamontować kamerkę w pokoju Oliwii. Prokuratura potwierdziła, że jeden z zarzutów przedstawionych R. związany jest z nieuprawnionym zainstalowaniem kamery w mieszkaniu pokrzywdzonych. Także do tego przestępstwa się nie przyznał i odmówił złożenia wyjaśnień. Prokuratura nie informuje na obecnym etapie postępowania, czy nagrania z kamerki były przez R. udostępniane innym osobom.

W czwartek 10 lutego Aleksandra i Oliwia, wraz z psem rasy shih tzu, w nieznanych okolicznościach opuściły mieszkanie w Częstochowie przy ul. Bienia i nie nawiązały kontaktu z bliskimi. W minioną środę R. usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa, został aresztowany. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 45-latki i jej córki zakończyły się w poniedziałek odnalezieniem zwłok dwóch kobiet i truchła psa w lesie obok drogi krajowej nr 91, w pobliżu Romanowa.(PAP)

autorzy: Krzysztof Konopka, Anna Gumułka

kon/ lun/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Otwock
-1.2°C
wschód słońca: 07:03
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2023-02-18 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-18 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-12 20:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany