20 wrzesień 2022

23-letni pacjent znieważył ratowników medycznych i zdemolował karetkę. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia!

zdjęcie: 23-letni pacjent znieważył ratowników medycznych i zdemolował karetkę. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia! / pixabay/5264497
Ratownicy medyczni z Otwocka zostali zaatakowani przez 23-latka, któremu udzielali pomocy. Mężczyzna uszkodził też ambulans. Awanturujący się pacjent został zatrzymany przez otwockich policjantów. Miał blisko 3 promile. Usłyszał już zarzuty. Przypominamy, że ratownicy medyczni podczas wykonywania swoich obowiązków ratowania życia są funkcjonariuszami publicznymi, a każdy kto dopuści się znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej, bądź czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.
REKLAMA

W sobotę rano ratownicy medyczni zostali wezwani na ulicę Szkolną w Otwocku, gdzie miał leżeć na chodniku nieprzytomny mężczyzna. Po przybyciu na miejsce, sanitariusze opatrzyli poszkodowanego, od którego wyraźnie była wyczuwalna woń alkoholu i zaprowadzili go do karetki. Ten nagle stał się agresywny i zaczął się awanturować. Kiedy medycy próbowali go uspokoić, ten zaczął się szarpać, wyzywać ich słowami obelżywymi i wulgarnymi, a także kopać w ściany i wyposażenie ambulansu uszkadzając w ten sposób drzwi przesuwne.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali agresora. Okazał się nim 23-latek, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi.

Śledczy przedstawili już mężczyźnie zarzut dotyczący uszkodzenia karetki i znieważenia ratowników medycznych. Wszystko tłumaczył nadmiarem spożytego alkoholu. Teraz może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Przypominamy, że nie tylko policjanci, ale i ratownicy medyczni podczas wykonywania swoich obowiązków ratowania życia są funkcjonariuszami publicznymi. Korzystają z takiej samej ochrony prawnej, a każdy kto dopuści się znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej, bądź czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

mł. asp. Paulina Harabin

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Otwock
15.9°C
wschód słońca: 06:44
zachód słońca: 18:01
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Otwocku

kiedy
2022-10-09 15:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-14 19:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-13 18:00
miejsce
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Otwock, ul. Armii...
wstęp biletowany